Ubezpieczenie Mieszkania Ranking

Wiele razy pytacie nas, jakie jest najlepsze ubezpieczenie mieszkania i czym należy się kierować podczas jego wyboru. W odpowiedzi na nurtujące was pytanie postanowiliśmy stworzyć specjalnie dla was artykuł pod tytułem ubezpieczenie mieszkania ranking. Na wstępie warto napisać czym jest ubezpieczenie mieszkania i do jakiej grupy ubezpieczeń przynależy. Potrzeby ubezpieczeń mieszkaniowych zaliczamy do tzw. grupy ubezpieczeń majątkowych, które są wyodrębnione w systemie prawnym działu ubezpieczeń gospodarczych, które dotyczą wyłącznie ubezpieczenia mienia oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie mienia jest to podklasa ubezpieczenia majątkowego. Temat ubezpieczenia stanowi w tym przypadku potrzebę ubezpieczeniową powiązaną z dobrami materialnymi i prawami lub zobowiązaniami majątkowymi. Barierą odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego jest górna suma ubezpieczenia ustalona na podstawie wartości przedmiotu ubezpieczenia. Ubezpieczenie mieszkania ranking pozwoli wam dokonać wstępnego wyboru ubezpieczenia na podstawie przykładowego anonimowego klienta, który dokonał kalkulacji w naszym kalkulatorzu ubezpieczeń https://ubezpieczkorzystnie.pl/ubezpieczenie-nieruchomosci/ 

Ubezpieczenie mieszkania ranking zawiera porównanie ubezpieczeń majątkowych takich towarzystw ubezpieczeniowych jak Generali, Proama, Warta, Axa, Link4, PZU, Allianz. W kalkulacji na potrzeby ubezpieczenie mieszkania ranking wzięliśmy przysłowiowego klienta z miejscowości Gdynia posiadającego mieszkanie o metrażu 48m2 o łącznej wartości 350 000 zł, które powstało w 2020 roku. W skład sumy granicznej wchodzi wartość mieszkania tj. samych murów a także elementów stałych czyli wszystkich zamontowanych na stałe np. drzwi, futryny, okna, framugi okienne, zabudowa meblowa przymocowana do ściany, parkiety, panele, kafle czy też nawet telewizor, który zamontowany jest na stałe do ściany. Ubezpieczenie mieszkania ranking uwzględnia także wartość ruchomości domowych czyli wszystkich przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu ubezpieczającego. Za górną wartość ruchomości domowych nasz klient przyjął sumę 50 000 zł. Nasz klient założył również, że potrzebuje ubezpieczenia OC w życiu prywatnym przypisanej do swojej nieruchomości. Sumę odpowiedzialności cywilnej oszacował na 100 000 zł. Warto wspomnieć, że OC w życiu prywatnym chroni nas od szkód wyrządzonych osobom trzecim np. naszym sąsiadom, których przez przypadek zalejemy. OC w życiu prywatnym przypisane jest do konkretnego mieszkania i nie możemy wykorzystać go w przypadku wyrządzenia szkody sąsiadom pod innym adresem nieruchomości niż to, które obecnie ubezpieczamy. Ubezpieczenie mieszkania ranking zawiera także w swoim zakresie pozostałe ryzyka takie jak ryzyko kradzieży, przepięcia sieci elektrycznej, pęknięcie lub stłuczenie szklanych elementów a także powódź. 

W pierwszej kolejności na potrzeby porównania ofert dla ubezpieczenie mieszkania ranking na tapetę wzięliśmy towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Poniżej zdjęcie prezentujące wynik z kalkulatora.

ubezpieczenie mieszkania ranking generali

Ubezpieczenie mieszkanie ranking wyliczył nam ofertę na łączną kwotę 268 zł. Warto też nadmienić, że agenci obsługujący naszą porównywarkę https://ubezpieczkorzystnie.pl/ubezpieczenie-nieruchomosci/ mają dla Państwa ograniczoną ilość dodatkowych zniżek w wysokości 10% dzięki czemu składkę możecie obniżyć o dodtakowe 27 zł. Ponadto gdy posiadacie już jakieś ubezpieczenie na życie bądź komunikacyjne w TU Generali to otrzymacie dodatkową zniżkę w wys. 15% na ubezpieczenie swojej nieruchomości. 

W drugiej kolejności przyjrzeliśmy się ofercie towarzystwa Proama a więc rodzimej firmy Generali, które stanowi odrębny produkt. Na potrzeby ubezpieczenie mieszkania ranking jak wszędzie wpisaliśmy te same sumy ubezpieczenia. W przypadku TU Proama mamy możliwość oddzielenia sumy ubezpieczenia ruchomości domowych od zdarzeń losowych od ryzyka kradzieży. Czyli możemy zaznaczyć wartość kradzieży np. na 20 000 zł a nie tak jak w przypadku przyjętego do kalkulacji schematu 50 000 zł. My chcąc aby ubezpieczenie mieszkania ranking był miarodajny ustaliliśmy ubezpieczenie ruchomości domowych od kradzieży również na sumę rzędu 50 000 zł. Poniżej prezentujemy wyniki rankingu z kalkulacji w Proamie.

mieszkanie ranking Proama

Łączna składka za ubezpieczenie w Proamie wyszła 261 zł. W tym przypadku tak samo jak w TU Generali mamy możliwość uzyskania dodatkowej zniżki u agenta https://ubezpieczkorzystnie.pl/ oraz dodatkowej zniżki za posiadane ubezpieczenia komunikacyjne bądź życiowe w Proamie. 

Przechodząc dalej w projekcie ubezpieczenie mieszkania ranking do porównania posłużyliśmy się towarzystwem Warta. W przypadku warty ranking wykazał nam następujące wyniki.

ubezpieczenie mieszkania ranking Warta

W towarzystwie ubezpieczeniowym Warta składka za ubezpieczenie kształtuje się na poziomie 466 zł. To znacznie więcej niż w przypadku dwóch poprzednich ubezpieczycieli. Natomiast warto dodać że TU Warta zarówno jak Generali i Proama należą do wyższej półki ubezpieczycieli majątkowych. Wybierając towarzystwo specjalizujące się w ubezpieczaniu majątku mamy pewność, że likwidacja szkód przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 

W dalszej kolejności na potrzeby artykułu ubezpieczenie mieszkania ranking wzięliśmy pod uwagę towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Wyniki klarują się następująco.

ubezpieczenie mieszkania ranking AXA

W TU AXA składka wyszła nam 249 zł. Aczkolwiek za sprawą 20% zniżki jaką agent na stronie https://ubezpieczkorzystnie.pl/ubezpieczenie-domu/ przyznał naszemu klientowi składka obniżyła się do 201 zł. W trakcie kalkulacji na powyższej stronie po uzyskaniu ofert warto dopytać naszego agenta, czy posiada aktualnie zniżki, dzięki czemu możemy zaoszczędzić.

Następnym towarzystwem w rankingu ubezpieczenia mieszkania jest towarzystwo ubezpieczeniowe Link4. Sprawdźmy co wyliczył nam nasz agent ubezpieczkorzystnie.pl 

ubezpieczenie ranking link4

W przypadku ubezpieczenia w Link4 suma ubezpieczenia wyniosła 509,53 zł. Aczkolwiek ze zniżkami dostępnymi w porównywarce ubezpieczeniowej ubezpieczkorzystnie.pl składkę udało się na obniżyć do 269,20 zł

Ranking ubezpieczenia mieszkanie w przypadku towarzystwa PZU klaruje się następująco.

ubezpieczenie mieszkania pzu ranking

W przypadku PZU ceny kształtują się tak jak powyżej od 480 zł do 951 zł wedle proponowanych przez PZU wariantów i zakresów ubezpieczenia. Składki za ubezpieczenie są zdecydowanie wyższe niż w przypadku pozostałej konkurencji. 

Kolejnym towarzystwem wziętym pod uwagę w rankingu jest TU Allianz.

ubezpieczenie mieszkania allianz ranking

W przypadku towarzystwa Allianz składka wyniosła 392 zł.

UBEZPIECZENIE MIESZKANIA RANKING – PODSUMOWANIE

 1. AXA – 249 zł (ze zniżką ubezpieczkorzystnie.pl – 201 zł)
 2. Generali – 268 zł (ze zniżką ubezpieczkorzystnie.pl (242 zł)
 3. Proama – 261 zł 
 4. Link4 – 269 zł (ze zniżkami ubezpieczkorzystnie.pl)
 5. Allianz – 392 zł 
 6. Warta – 466 zł  
 7. PZU – 951 zł 

Podsumowanie ma charakter nieadekwatny gdyż bierze pod uwagę jedynie cenę, jaką musi zapłacić klient. Przy wyborze ubezpieczenia mieszkania nie należy kierować się wyłącznie kwotą do zapłacenia. Ważnymi czynnikami są:

 • Sposób i jakość likwidacji szkód przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe
 • Czas w jakim dany ubezpieczyciel reaguje na zgłoszone szkody
 • Brak wyłączeń zawartych w OWU, które mogłyby pozbawić nas odszkodowania
 • Zakres ubezpieczenia oraz ryzyka dodatkowe o jakie można rozszerzyć nasz produkt

Takich rzeczy nie dowiemy się z rankingu! Po przygotowaniu ofertnasi agenci www.ubezpieczkorzystnie.pl doradzą Państwu wybór najkorzystniejszej oferty pod względem  czynnika jakości do ceny i zakresu.

Previous Post
Newer Post

2 Comments

 • Riva Collins

  9 listopada 2019 - 02:07

  It’s no secret that the digital industry is booming. From exciting startups to need ghor
  global and brands, companies are reaching out.

 • Obila Doe

  9 listopada 2019 - 02:09

  It’s no secret that the digital industry is booming. From exciting startups to need ghor hmiu
  global and brands, companies are reaching out.

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)