Po co mi oc

Po co mi OC? 

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to obowiązek, który zwalnia Cię z
odpowiedzialności finansowej w przypadku wyrządzonej przez Ciebie szkody
komunikacyjnej. W razie stłuczki lub wypadku odpowiedzialność bierze na siebie wybrany przez Ciebie ubezpieczyciel. Ubezpieczenie działa od momentu zawarcia umowy, przez okres 12 miesięcy, o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, kto prowadzi samochód, czy on stoi w garażu czy na parkingu. W przypadku kupna nowego samochodu musisz zawrzeć polisę OC w dniu rejestracji pojazdu. Jeśli masz auto z odzysku, przejmujesz ubezpieczenie byłego właściciela. Skontroluj termin ważności ubezpieczenia. W ciągu 30 dni możesz zrezygnować z danej polisy (np. gdy znajdziesz tańsze na naszej stronie), jednak należy natychmiast zawrzeć nową. Koniecznie należy pamiętać o terminach przedłużenia OC. Jeśli zapomnisz, grozi Ci
wysoka kara nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Na dodatek, jeśli okaże się, że nieubezpieczone auto spowodowało szkodę lub wypadek cała odpowiedzialność i wszystkie odszkodowania dla poszkodowanego bierzesz na siebie. Dlatego koniecznie ustaw przypomnienie w telefonie i zapisz sobie, kiedy kończy Ci się ubezpieczenie OC!

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)