wynajem kampera bez udziały własnego w szkodzie

Wynajem kampera bez udziału własnego w szkodzie.

Wynajem kampera bez udziału własnego w szkodzie to sposób zniesienie odpowiedzialności finansowej za szkody wyrządzone w wynajętym kamperze. Wynajem kampera bez udziału w szkodzie podczas wycieczek zagranicznych możliwa jest przy zakupie ubezpieczenie podróżnego w towarzystwie Warta Travel. Szkoda powstała w kamperze podczas wynajmu, która powstała z winy kierującego pojazdem przenoszona jest na towarzystwo ubezpieczeniowe. Kampery stały się ostatnimi czasy bardzo spopularyzowane ze względu na pandemię, która mocno ograniczyła możliwość przemieszczania się i korzystania z usług hotelowych. Ceny kamperów znacznie podrożały za sprawą wzmożonego popytu na zakup tego typu pojazdu oraz  ich dostępności u dilerów. Według danych statystycznych w 2021 roku  w Polsce sprzedano 3959 kamperów i było to 1379 kamperów więcej niż w 2020 roku.

Jak funkcjonuje wynajem kampera bez udziału własnego?

W przypadku wynajmu pojazdów o znacznej wartości a takimi charakteryzuję się kampery stosuje się przeważnie udział własny przez wynajmującego w szkodzie, która powstała z jego winy w wynajmowanym przedmiocie. Taki udział własny zabezpiecza podmiot użyczający pojazdu od szkód powstałych w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. Wynajmujący ustala tzw. wysokość wkładu własnego, którą najmujący ma obowiązek opłacić na wypadek szkody zaistniałej podczas umowy najmu. Takie środki mogą być zabezpieczone przez zablokowanie środków na karcie lub na postawie sporządzonej między stronami umowy.

W jaki sposób ubezpieczyć udział własny w szkodzie w wynajętym kamperze?

Klient ma możliwość ubezpieczenia udziału własnego w wynajętym pojeździe. W przypadku zajścia szkody należy zgłosić szkodę bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym i załączyć niezbędną dokumentację:
  • umowę najmu pojazdu
  • dokument stanowiący o udziale własnym w szkodzie
  • dowód blokady środków na karcie płatniczej
  •  potwierdzenie od policji o zaistniałym wypadku lub kolizji
  • protokół spisany przez wynajmującego dokonany podczas zwrotu pojazdu
  • potwierdzenie pokrycia udziału własnego w szkodzie przez ubezpieczonego

Jakie są podstawowe warunki ubezpieczenia udziału własnego w szkodzie?

Górna granica sumy ubezpieczenia udziału własnego w szkodzie w towarzystwie Warta Travel wynosi 5 000 zł. Tyle dokładnie stanowi przeważnie kaucja wynajmowanym pojeździe. Ubezpieczeniem można objąć także samochód osobowy. Pojazd podlegający ubezpieczeniu nie może być starszy niż 10 lat i nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony. Maksymalna dopuszczalna ilość osób w najmowanym pojeździe wpisana w dowodzie rejestracyjnym nie może przekraczać 9 osób.        

Jak się z nami skontaktować?

*Po otrzymaniu ofert ubezpieczenia przekaż swojemu agentowi prowadzącemu, że życzysz sobie ubezpieczenie udziału własnego w wynajętym pojeździe!

 

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)