ubezpieczenie oc
Ceny polis OC rosną w zastraszającym tempie. Można się tego było spodziewać, bo ubezpieczyciele od lat twierdzili, że dokładają do interesu. To wciąż nie koniec podwyżek. Płaciliście już za OC samochodu w tym roku? Jeśli tak, to prawdopodobnie zauważyliście, że w porównaniu z ubiegłym rokiem stawka wyraźnie wzrosła. To ani przypadek, ani zmiana
 polityki konkretnego ubezpieczyciela - na rynku po prostu gwałtownie podskoczyły ceny. Stało się tak nie bez przyczyny, minione miesiące wręcz obfitowały w powody podwyżek cen polis.
Wzrost średnio o 46%
Od stycznia 2015r. do czerwca 2016r. ceny polis wzrosły średnio o 46%. Zobaczmy jak wzrosty odnoszą się do konkretnych województw.
Zachodniopomorskie: 42,2%
Wielkopolskie: 54,5%
Pomorskie: 49,3%
Lubuskie: 52,7%
Dolnośląskie: 51%
Kujawko-Pomorskie 49,9%
Warmińsko-Mazurskie: 39,5%
Mazowieckie: 56%
Podlaskie: 28,3%
Świętokrzyskie: 44,3%
Podkarpackie: 36,5%
Lubelskie: 44,9%
Małopolskie: 55,9%
Śląskie: 44,9%
Łódzkie: 49,2%
Nie tacy pazerni?
Wśród kierowców panuje powszechna opinia, że firmy ubezpieczeniowe wykorzystują każdy pretekst, żeby podwyższyć ceny. W rzeczywistości tak wcale nie jest. Towarzystwa
 starały się odwlekać wprowadzenie uzasadnionych podwyżek, żeby przejąć klientów konkurencji, która nie wytrzymała presji. Najpoważniejsze "tąpnięcie" nastąpiło tak naprawdę
 dopiero w maju 2016 roku; Wcześniej podwyżki odbywały się powoli i stopniowo,  sposób zauważalny tylko dla najbardziej dociekliwych klientów.
Sprytni klienci wykupują polisy nawet z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Przy obecnej sytuacji na rynku ubezpieczeń obniżki nam nie grożą!
Rady, jak się bronić przed podwyżkami:
1) Nie odkładaj zakupu polisy na ostatni moment. Kupując z wyprzedzeniem, zapłacisz taniej.
 2) Kup OC z innymi ubezpieczeniami. Niekoniecznie muszą to być ubezpieczenia komunikacyjne.
 3) Porównaj ceny u różnych ubezpieczycieli. Skorzystaj z porównywarki takiej, którą obsługują specjaliści a nie automaty mające na celu sprzedanie konkretnej polisy (np. https://ubezpieczkorzystnie.pl/)
 4) Sprawdź, czy możesz skorzystać z wyższych zniżek wypracowanych przez innego członka rodziny. Może to wymagać dopisania współwłaściciela do dowodu rejestr. pojazdu.
PODAJ SWOJE DANE https://ubezpieczkorzystnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac-samochodu/ A SPEJALIŚCI PRZEPROWADZĄ KALKULACJE! ;-)
Previous Post
Newer Post

Leave A Comment

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)